Конструкція системи блискавкозахисту будинку включає:

 1. Блискавкоприймач. 
 2. Струмовідвід.
 3. Заземлювач.

Монтаж системи блискавкозахисту передбачає установку і надійну фіксацію один з одним цих елементів.

Варіанти блискавкозахисту

Залежно від особливостей конструкції, класифікація зовнішньої системи блискавкозахисту поділяє такі її різновиди:

 • штиркової;
 • тросову;
 • сітчасту.

Збірка різних систем захисту від блискавок визначається матеріалом даху будинку.

 • Металевий дах будинку обумовлює необхідність монтажу штирьовий системи.
  Здійснюється установка на височини металевого стержня, що з’єднується з заземлювачем допомогою струмовідводів. Матеріалом для
  виготовлення молниеприемников є кругла сталь, перетин якої становить 8-12 мм, або ж смугова сталь 25 * 4. Довжина молниеприемника повинна перевищувати найвищу точку будинку приблизно на 1.5 – 2 м. Площа, яку захищає від прямих ударів блискавки запропонована система, визначається висотою розміщення штанги.
 • Покриття даху будинку шифером пояснюється необхідність складання тросової блискавкозахисту. Головним молніепріемніком буде трос або дріт, натягнутий на висоті до 0,5 м від поверхні даху, уздовж коника.
 • Сітчаста система блискавкозахисту – найскладніша, в плані збирання. Її використання практикується зазвичай для критих черепицею дахів. Молніепріемніком даної системи буде прокладена дротом на даху сітка. Відповідне перетин дроту становить 6-8 мм, при цьому крок осередків становить близько 6 * 6 м.
  Кожна з наведених систем блискавкозахисту з’єднується з токоотводом. З метою забезпечення надійного з’єднання струмовідводу з молніепріемніком і заземлителем є сенс задіяти зварювання. При відсутності даної можливості доцільно застосовувати болтове з’єднання.
  Для складання токоотводов застосовна кругла сталь (дріт), діаметр якої становить 6-8 мм. Прокладають токоотвод в напрямку до заземлювача по даху і стін будинку. Для кріплення застосовують спеціальні скоби.