Конструкція системи блискавкозахисту будинку включає:
- Блискавкоприймач.
- Струмовідвід.
- Заземлювач.
Монтаж системи блискавкозахисту передбачає установку і надійну фіксацію один з одним цих елементів.
Варіанти блискавкозахисту
Залежно від особливостей конструкції, класифікація зовнішньої системи блискавкозахисту поділяє такі її різновиди:
- штиркової;
- тросову;
- сітчасту.
Збірка різних систем захисту від блискавок визначається матеріалом даху будинку.
- Металевий дах будинку обумовлює необхідність монтажу штирьовий системи.
Здійснюється установка на височини металевого стержня, що з’єднується з заземлювачем допомогою струмовідводів. Матеріалом для
виготовлення молниеприемников є кругла сталь, перетин якої становить 8-12 мм, або ж смугова сталь 25 * 4. Довжина молниеприемника повинна перевищувати найвищу точку будинку приблизно на 1.5 – 2 м. Площа, яку захищає від прямих ударів блискавки запропонована система, визначається висотою розміщення штанги. - Покриття даху будинку шифером пояснюється необхідність складання тросової блискавкозахисту. Головним молніепріемніком буде трос або дріт, натягнутий на висоті до 0,5 м від поверхні даху, уздовж коника.
- Сітчаста система блискавкозахисту – найскладніша, в плані збирання. Її використання практикується зазвичай для критих черепицею дахів. Молніепріемніком даної системи буде прокладена дротом на даху сітка. Відповідне перетин дроту становить 6-8 мм, при цьому крок осередків становить близько 6 * 6 м.
Кожна з наведених систем блискавкозахисту з’єднується з токоотводом. З метою забезпечення надійного з’єднання струмовідводу з молніепріемніком і заземлителем є сенс задіяти зварювання. При відсутності даної можливості доцільно застосовувати болтове з’єднання.
Для складання токоотводов застосовна кругла сталь (дріт), діаметр якої становить 6-8 мм. Прокладають токоотвод в напрямку до заземлювача по даху і стін будинку. Для кріплення застосовують спеціальні скоби.