Монтаж заземленння

Захисне заземлення - це здійснення з'єднання з землею окремих частин електроустановки, що складаються з металу і не перебувають під напругою (такими є рукоятки приводів роз'єднувачів, кожухів трансформаторів і т.п.)
Здійснення монтажу заземлюючих пристроїв передбачає наступні дії:

1. Установку заземлювачів.
2. Прокладання заземлюючих провідників.
3. З'єднання заземлюючих провідників між собою.
4. З'єднання заземлюючих провідників до заземлювачів і спеціальному обладнанню.

Вертикальні заземлювачі, зроблені з кутової сталі і непридатних до використання труб занурюють в грунт за допомогою забивання або вдавлення, з круглої сталі - шляхом укручування або вдавлення. Виконання даних робіт неможливо без використання
спеціалізованого, дорогого устаткування. Знадобиться копра (для забивання в грунт), пристрої до Дриля (вгвинчування в землю стрижневих електродів), механізму ПЗД-12 (вгвинчування електродів заземлення).

Як пристрій заземлення найчастіше використовуються електрозаглубітелі, обладнані стандартним електросверлом та редуктором, що знижує величину частоти обертання нижче 100 об / хв і підвищує крутний момент на ввертати електроді. При використанні цих пристроїв на кінець електрода встановлюють наконечник-забурнік, функцією якого є розпушування грунту і полегшення занурення електрода.
При виконанні робіт по заземленню здійснюється закладка вертикальних заземлювачів на 0,5 - 0,6 м в глибину від рівня планувальної позначки землі. Від траншейного дна вони повинні виступати приблизно на 0,1 - 0,2 м. Оптимальна відстань між двома електродами 2,5 -3 м. Розташовані між вертикальними горизонтальні заземлювачі разом з сполучними смугами поміщають в траншеї, глибина яких становить 0,6 - 0,7 м.

Ланцюги заземлювачів з'єднуються зварюванням внахлестку; після чого наносять на точки зварювання бітумом - це дозволяє уникнути корозії металу. Рекомендована ширина траншеї становить 0,5 м, а глибина - 0,7 м. Пристрій зовнішнього заземлюючого контуру і внутрішньої заземляющей мережі здійснюють за робочими кресленнями попередньо складеного проекту електроустановки.
Як стає зрозуміло з усього перерахованого вище, монтаж заземлення - це складна робота, від якості виконання якої залежить безпека електромережі, що живить будівлю. Тому доцільно доручити проведення цієї роботи професіоналам, які знають всі тонкощі і нюанси. Фахівці нашої компанії готові допомогти вам!

Оформити замовлення

Заповніть форму нижче та очікуйте дзвінок нашого спеціаліста.